Pate kirjoitti:
Tuli sitten varattua lento Bangkokiin. Siellä ehkä päivä ja siitä olisi tarkoitus jatkaa Udon Thaniin. Lentäen, junalla vai bussilla? Mitäpä sanoo tonnitallaajat tähän? Siis olen katsellut täällä ja netissä keskusteluja mutta saavun 11pv. maaliskuuta ja vaikuttaako se Songran jo viikolla liikkumiseen vai saako liput vielä paikanpäältä viikolla? Kiitollinen olisin jos joku neuvois noviisia

Jäi kiireessä osa vastauksesta pois.
Juna maksaa noin tonnin, bussi 500 - 700 thb kellonajasta riippuen ja lento voisi olla 600 - 900 thb. Olen samalle viikolla toiseen suuntaan katsonut ja Air Asia ja Nok Air parhaimmat vaihtoehdot MINULLE. Tuo tiistai on yleensä halvempi ja viikonloppuhinnat lennoissa pe-ma aikana. Poikkeuksia on, mutta tuo yleisesti.
Noista hintaluokista kannattaa muistaa, että täällä ei ole viime hetken alennushintoja, vaan korkeammat hinnat. Aloin katsella Air Asian hintoja ja nyt on noin 50% kalliimmat hinnat. Meni Nokin ohi. Kyllä se Nok tuosta kohta myös nousee.